Zarezerwuj teraz !

NEWSLETTER

Wieliczka Salt Mine / Kopalnia Soli Wieliczka Salt Mine / Kopalnia Soli w Wieliczce Wieliczka Salt Mine / Kopalnia Soli w Wieliczce Wieliczka Salt Mine / Kopalnia Soli w Wieliczce Wieliczka Salt Mine / Kopalnia Soli w Wieliczce Wieliczka Salt Mine / Kopalnia Soli w Wieliczce Wieliczka Salt Mine / Kopalnia Soli w Wieliczce Wieliczka Salt Mine / Kopalnia Soli w Wieliczce
 


 Wieliczka oddalona od centrum zaledwie 10 km, zawdzięcza swoją slawę kopalni soli, która działa nieprzerwanie od 700 lat. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO kopalnia soli, stanowi wyjątkowy punkt programu wycieczek w okolicach Krakowa. Kopalnia to labirynt tuneli, jaskiń i komnat wyciosanych w soli, pięknie ozdobionych kaplic oraz podziemnych jezior. Wszystko to zobaczmy na trzech poziomach znajdujących się na głębokości od 64 do 135 metrów pod powierzchnią ziemi. Dla turystów udostępniona jest 3-kilometrowa trasa oraz muzeum związane z kopalnią i górnictwem.

Dzięki dużej zawartości mikroelemntów, zwłaszcza magnezu, sól wielicka posiada właściwości lecznicze. Specyficzny mikroklimat jest pomocny w leczeniu różnych schorzeń, między innymi reumatyzmu i alergii.  Sanatorium w Wieliczce jest znane zarówno w Polsce jak i za granicą. 

Zwiedzanie odbywa się z udziałem doświadczonych przewodników, dzięki którym poznają Państwo historię, legendy oraz ciekwostki związane z kopalnią i z Muzeum Żup Krakowskich.


                           CODZIENNE REGULARNE WYCIECZKI

BILET NORMALNY

BILET ULGOWY*


 
139 PLN      
 
  109 PLN      

CENA DLA OSOBY PORUSZAJĄCEJ SIĘ NA WÓZKU INWALIDZKIM 
USTALANA JEST INDYWIDUALNIE      
  

               

Odbiór osób z dowolnego miejsca w Krakowie.

*Ulgowe zwiedzanie kopalni przysługuje dzieciom powyżej 4-go roku życia, młodzieży szkolnej i studentom do 25-go roku życia po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji wydanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Bezpłatne zwiedzanie kopalni przysługuje dzieciom do 4-go roku życia.

Opłata dodatkowa za fotografowanie i filmowanie - 10 PLN.

Wycieczka dostępna dla osób niepełnosprawnych
Zapewniamy transport osoby na wózku inwalidzkim

Czas trwania wycieczki: ok. 4 godz.

Cena za osobę zawiera: transport, bilety wstępu oraz opiekę przewodnika w kopalni.