Zarezerwuj teraz !

NEWSLETTER

NIEPOŁOMICE - niewielkie miasteczko leżące na skraju Puszczy Niepołomickiej, położone 25 kilometrów na wschód od Krakowa.

    
   W Niepołomicach jest kilka obiektów godnych uwagi. Przede wszystkim zamek - myśliwska rezydencja królów (XIV w.).  Była ona miejscem wypoczynku monarchów i punktem wypadowym na łowy. Stanowi przykład  renesansowej siedziby. W XV w. zamek stał się regularnie rozplanowaną budowlą z arkadowym dziedzińcem. 
      Obecnie Muzeum w Niepołomicach prowadzi zaawansowane prace nad uruchomieniem unikatowego w skali kraju Centrum Dźwięku i Słowa, czyli wystawy ukazującej ewolucje systemów nagrywania i odtwarzania dźwięku od zarania dziejów po dzień dzisiejszy.
      Niedaleko rynku znajduje się kościół ufundowany przez Kazimierza Wielkiego w 1350 r. oraz kopiec usypany w latach 1910 - 1915 dla uczczenia 500 rocznicy bitwy pod Grunwaldem.Główną przyrodniczą atrakcją tych okolic jest Puszcza Niepołomicka. Okoliczne lasy to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej lub konnej. Sprzyjają jej nie tylko wytyczone szlaki, ale i liczne utwardzone drogi leśne, zamknięte dla zwykłego ruchu samochodowego. Dzika przyroda puszczańska chroniona jest w sześciu rezerwatach. Ciekawym miejscem jest specjalny Ośrodek Hodowli Żubrów. Stado tych wielkich ssaków zamieszkuje zamkniętą strefę w sercu Puszczy i niestety nie ma możliwości ich zobaczenia.
Obcować z naturą, a także zdobyć kilka cennych informacji można poruszając się po dydaktycznej ścieżce przyrodniczo - leśnej, w bezpośrednim sąsiedztwie Niepołomic, w zachodniej części Puszczy Niepołomickiej.

Zapraszamy do odwiedzenia tego uroczego zakątka Małopolski. Po zwiedzaniu centrum miasta udamy się na relaksacyjną wycieczkę pieszą lub rowerową po okolicznych lasach.

Szczególnie proponujemy wycieczkę rowerową przez Puszczę Niepołomicką do Bochni, oraz nocleg w kopalni soli.

 

Istnieje możliwość połączenia zwiedzania tej miejscowości z Koplanią Soli w Wieliczce lub Bochni.

Czas trwania: kontakt (uzależniony od wybranej formy aktywności i dodatkowych atrakcji)

Cena za osobę: kontakt (cena uzależniona od liczby uczestników oraz wybranych atrakcji)