Zarezerwuj teraz !

NEWSLETTER

Częstochowa to religijna stolica Polski. To tutaj znajduje się słynny klasztor oo. Paulinów na Jasnej Górze i jeszcze bardziej znany i słynący łaskami cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Miejsce to od wieków ściągało i ściąga miliony pielgrzymów.Trasa wycieczki:
Kraków - Częstochowa - Kraków

Cena zawiera: opiekę pilota wycieczek, bilety wstępu, transport, ubezpieczenie NNW.

CENA:

  Wycieczka indywidualna (dowolny dzień) - NA ZGŁOSZENIE  

PLN

2  osoby

3-4 os.

5 – 8os.

9 > więcej


Cena za osobę

350

280

240

Kontakt

 


Osoba na wózku 

Cena dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim ustalana jest  indywidualnie

 

Minimalna liczba osób: 2 osoby

 Cena dla grup zorganizowanych powyżej 8 osób ustalana indywidualnie - prosimy o kontakt.

Start: 9:00 Czas trwania: 8-9 godz. Pozostałe języki - na zgłoszenie.

Bezpłatny odbiór z hotelu lub ze wskazanego adresu w Krakowie.

DOKONAJ REZERWACJI JUŻ DZISIAJ !!!  

 

 Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia z nami tego bardzo ważnego dla Polski miejsca.
 

     Szczególnego znaczenia dla Polaków miejsce nabrało po ślubach lwowskich króla Jana Kazimierza 1 kwietnia 1657 roku, kiedy to król obrał Matkę Bożą za królową Polski. 16 marca 1657 r. przybył na Jasną Górę i tam modlił się o uratowanie Rzeczypospolitej przed protestanckimi wojskami szwedzkimi i węgierskimi.

     Klasztor zasłynął podczas „potopu szwedzkiego” w 1655r, kiedy odparł oblężenie wojsk szwedzkich. Przeorem klasztoru był wówczas o. Augustyn Kordecki. Obrona Jasnej Góry przede wszystkim była triumfem w wymiarze religijno-symbolicznym.

     W czasach Polski Ludowej 26 sierpnia 1956 r. przy udziale około 1 000 000 wiernych złożono Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego zredagowane przez Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

     Z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej związany był bardzo Ojciec Święty Jan Paweł II., który jako papież odwiedził to miejsce sześciokrotnie. Po pamiętnym zamachu w 1981r., papież podarował w darze Matce Bożej zakrwawiony pas ze śladem po kuli. W 1983 r. modlił się tu dziękując za uratowanie życia. W 2006 roku Jasną Górę odwiedził również Ojciec Święty Benedykt XVI.

Zwiedzając klasztor można odwiedzić m.in.: Skarbiec, Salę Rycerską, Kaplicę Pamięci Narodu, Refektarz, Wieżę, Golgotę Jasnogórską, Drogę Krzyżową.

Serdecznie zapraszamy !!!

Koniecznie zobacz inne nasze wycieczki !!!