Zarezerwuj teraz !

NEWSLETTER

WYCIECZKA W MAŁE PIENINY

       Małe Pieniny to niezwykle malowniczy zakątek Polski Południowej. Są one wyższe od Pienin Właściwych. Składają się z jednego głównego pasma, które ciągnie się po obu stronach granicy polsko-słowackiej. Od strony zachodniej graniczy ono z Pieninami Właściwymi, natomiast od wschodu z pasmem Radziejowej w Beskidzie Sądeckim. Pomiędzy Małymi Pieninami a pasmem Radziejowej biegnie dolina, w której płynie potok Grajcarek. Nad potokiem tym leży Szczawnica, Szlachtowa i Jaworki. Nad wsią Jaworki znajduje się piękny Wąwóz Homole, który wraz ze strzelistymi skalnymi ścianami wspina się ku Wysokiej – najwyższego szczytu Małych Pienin (1050 m. n.p.m.). Leży ona we wschodniej części pasma. Zachodnia część pasma lekko opada ku dolinie Dunajca, co w zetknięciu z Pieninami Właściwymi daje wrażenie niskości. Stąd zapewne wzięła się nazwa - Pieniny Małe.

Małe Pieniny to niezwykle malowniczy zakątek Polski Południowej. Wędrując po szerokich halach możemy podziwiać m.in. piękną panoramę Tatr i Beskidu Sądeckiego. Ułatwieniem w pokonaniu wysokości i dotarciu na szlak główny jest kolej krzesełkowa na Palenicę (722m.n.p.m.) gdzie rozpoczynamy wędrówkę.

PROGRAM WYCIECZKI:

Dzień I: Przejazd na trasie Kraków – Szczawnica, wyjazd kolejką krzesełkową na Palenicę, przejście szlakiem przez Szafranówkę, Wysoki Wierch na nocleg w schronisku pod Durbaszką, po przyjściu gorący posiłek, oraz wieczorne ognisko z kiełbaskami.

Dzień II: Śniadanie w schronisku, przejście szlakiem: schronisko pod Durbaszką – Durbaszka - Wysoka (jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą) – Wąwóz Homole – Jaworki, czas na obiad w Szczawnicy, przejazd do Grywałdu (zwiedzanie późnogotyckiego drewnianego kościoła z XV w.), powrót do Krakowa.

Jeśli jesteś zaintersowany tą wycieczką - napisz do nas. kontakt

Opcjonalnie (dla zaintereswoanych): park linowy, nauka jazdy na nartach.


Cenę ustalamy indywidualnie dla każdego klienta - zależna od ilości osób oraz dodatkowych atrakcji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!