Zarezerwuj teraz !

Kazimierz

  • Najczęściej odwiedzana dzielnica Krakowa
  • Opieka profesjonalnego przewodnika
  • Wycieczka piesza
  • Czas trwania: około 2 godziny

 

Zapraszamy na spacer po krakowskim Kazimierzu. Ta część miasta przez wieki zamieszkana była przez ludność żydowską, której bogata kultura i religia w każdej z wąskich uliczek pozostawiły swoje ślady.

W XIV wieku obok Krakowa powstało miasto Kazimierz. Z końcem XV wieku, zgodnie z zaleceniem króla Jana Olbrachta, miasto stało się siedzibą wielkiej gminy żydowskiej, rządzącej się własnymi prawami i zwyczajami, a z czasem kulturalną stolicą polskich Żydów. Podczas okupacji hitlerowskiej Niemcy przenieśli Żydów do getta utworzonego w Podgórzu.

Pozostałością kultury żydowskiej na Kazimierzu są synagogi: Stara Synagoga (najstarsza w Polsce, mieszcząca muzeum judaistyczne), synagoga Remuh do dziś pełniąca funkcje kultowe oraz cmentarz Remuh, synagoga Poppera, synagoga Wysoka, synagoga Izaaka, synagoga Nowa, synagoga Tempel.

Dzisiaj Kazimierz to druga po starym mieście najczęściej odwiedzana część Krakowa. Szczególny klimat można poczuć po zmierzchu. Warto wybrać się tu właśnie wieczorem, pospacerować po wąskich uliczkach, odwiedzić ul. Szeroką i Plac Nowy, dawniej zwany Żydowskim. Atmosfera pubów i ogródków przyciąga wielu turystów.

Cena: od 250 PLN za grupę

Czas trwania: ok. 2 godz.

Cena zawiera: usługę przewodnicką
Cena nie zawiera: biletów wstępu


POLAND ACTIVE
Zdobywca Certyfikatu Jakości
2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Newsletter

Zapisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Politykę prywatności