Zarezerwuj teraz !

Kopalnia Soli w Wieliczce

Wieliczka leży zaledwie 10 km od centrum Krakowa. Sławę zawdzięcza kopalni soli, która działa nieprzerwanie od 700 lat. Wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO kopalnia to labirynt tuneli, jaskiń i komnat wyciosanych w soli, pięknie ozdobionych kaplic oraz podziemnych jezior. Wszystko to zobaczmy na trzech poziomach znajdujących się na głębokości od 64 do 135 metrów pod powierzchnią ziemi. 

  

 

 

BILET NORMALNY

BILET ULGOWY*


 
179 PLN      
 
  155 PLN      

Cena dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim jest ustalane indywidualnie  
  

               

*Ulgowe zwiedzanie kopalni przysługuje dzieciom powyżej 4-go roku życia, młodzieży szkolnej i studentom do 25-go roku życia po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej lub studenckiej, emerytom i rencistom po okazaniu ważnej legitymacji wydanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

**zapytaj o dostępność biletów w danym języku kilka dni przed wycieczką KONTAKT

Czas trwania wycieczki: ok. 4 godz. 

Cena za osobę zawiera: transport z dowolnego miejsca w Krakowie, bilety wstępu oraz opiekę przewodnika w kopalni

 

Cena za osobę
Bilet normalny 149 PLN
Bilet ulgowy 129 PLN
ROZWIŃ »

Dzięki dużej zawartości mikroelemntów, zwłaszcza magnezu, sól wielicka posiada właściwości lecznicze. Specyficzny mikroklimat jest pomocny w leczeniu różnych schorzeń, między innymi reumatyzmu i alergii.  Sanatorium w Wieliczce jest znane zarówno w Polsce jak i za granicą. 

Zwiedzanie odbywa się z udziałem doświadczonych przewodników, dzięki którym poznają Państwo historię, legendy oraz ciekwostki związane z kopalnią i z Muzeum Żup Krakowskich.

« ZWIŃ


POLAND ACTIVE
Zdobywca Certyfikatu Jakości
2014, 2015, 2016, 2017, 2018, 2019

Newsletter

Zapisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje o nowościach i promocjach. Politykę prywatności